FOTO: Se poate circula pe drumul judeţean 252, între Buhoci şi Bibireşti
Deşi drumul, anunţat în urmă cu câteva zile că este rupt, are două semne de interzis, unul la moment în Buhoci şi celălalt la intersecţia dintre Tociloasa şi Bibireşti – se poate circula foarte bine, iar autorităţile au avut grijă să le sugereze conducătorilor asta.
Astfel, trecând peste indicatorul interzis din Buhoci şi ajuns la una dintre cele două rupturi ale drumului, se pot observa semne de reducere, ocolire şi acordare de prioritate celor ce vin în faţă.
Pe lângă conducătorii auto de rând (foarte mulţi la număr), au mai fost observate maşini ale unei firme de drumuri şi poduri, ambulanţe şi maşini de marfă, urcând fără nicio problemă pe drumul “oficial închis”. Ar fi bine să se schimbe acele bariere cu nişte indicatoare cu drum periculos şi interzis pentru maşinile care au mai mult de două tone.
Sunday,4 July, 2010 3:15 am Scris în: Stiri Niciun comentariu
iroseli prin facebook:











0 comentarii
Iroseşti, deci exişti